Zajęcia w PWSW w Przemyślu

27 września 2016 r. w ramach projektu Erasmus+  „ Our Digital Science lab” Gimnazjum Nr 5 im. Św. Jana Kantego w Przemyślu gościło partnerów z Węgier i Słowacji.  Grupa liczyła 38 uczniów wraz z opiekunami.

Program pobytu był bogaty i atrakcyjny dla młodzieży. Na uwagę zasługują zajęcia , które odbyły się w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu w Instytucie Nauk Technicznych na Wydziale Inżynierii Środowiska. Doktor Grzegorz Kasprzyk przygotował w języku angielskim bardzo interesujący wykład na temat rodzajów energii odnawialnej. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Na koniec zwiedzili uczelnię i byli pod wrażeniem bogato, nowocześnie i profesjonalnie wyposażonych laboratoriów, a szczególnie sprzętu na jakim pracują naukowcy i studenci.  Dla wielu uczniów ze Słowacji i Węgier był to pierwszy kontakt  z wyższa uczelnią. Jak nas zapewniali, wizyta w PWSW w Przemyślu zrobiła na nich duże wrażenie, nie zdawali sobie bowiem sprawy, że w tak atrakcyjny i ciekawy sposób można przedstawić trudne zagadnienia z przedmiotów technicznych.