Z pieśnią ku Niepodległości

Już po raz piąty chór szkolny Gimnazjum nr 5 im. Św. Jana Kantego wraz z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych na Zamku Kazimierzowskim, uświetniając tym samym miejskie obchody Święta Niepodległości. To ogromna radość, widzieć w ciepły, listopadowy wieczór, tłumy mieszkańców miasta, zmierzające na Wzgórze Zamkowe. Połączone chóry Gimnazjum nr 5 oraz I Liceum Ogólnokształcącego pod dyr. Piotra Szelążka zaprezentowały szeroki repertuar pieśni patriotycznych. Ponad 70 chórzystów i ok. 300 osób na sali głównej Zamku Kazimierzowskiego wspólnie śpiewało przez godzinę niezapomniane pieśni legionowe. Czyż można sobie wyobrazić piękniejszy i radośniejszy sposób czczenia tego Wielkiego, Polskiego Święta? Choć nie był to łatwy koncert, a czas przygotowania był krótki to jednak młodzież zrobiła wszystko, aby ich śpiew wzbudzał radość na twarzach publiczności. Dziękuję za zaangażowanie i pomoc wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by tradycją w Przemyślu stało się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Za wspólne śpiewanie dziękuję moim uczniom skupionym w chórze szkolnym, Przemyskiemu Młodzieżowemu Chórowi Kameralnemu „Vox Iuventum”, oraz solistom-Julicie Fil i Jori Geruli . Podziękowania także dla wszystkich, którzy zechcieli poświecić swoje wolne, świąteczne popołudnie i przybyli na koncert. Podziękowania dla tych, którzy chcieli być w tym ważnym momencie ze swoimi wychowankami lub chcieli oklaskiwać swoich kolegów i koleżanki.

Piotr Szelążek