Wycieczka klas 3a i 3b

W dniach 15-16.05.2017r. klasa 3a i 3b wraz z opiekunami – panią J.Wojtowicz, siostrą Hortulaną oraz panią B.Gradowską-Stępień – uczestniczyły w wycieczce do Krakowa, Oświęcimia, Wadowic oraz Zatoru. Celem wycieczki było: poznanie Miejsc Pamięci Narodowej związanych z okresem II wojny światowej, kształtowanie postawy szacunku, tolerancji i patriotyzmu, poznanie zjawiska holocaustu, rozbudzanie zainteresowań historycznych uczniów, pogłębienie wiedzy na temat Papieża Jana Pawła II poprzez zwiedzanie miejsc mu bliskich (Wadowice), doskonalenie sprawności ruchowej i zręcznościowej oraz integracja uczniów.

Uczniowie odwiedzili Żydowskie Muzeum Galicja, w którym uczestniczyli w warsztatach „Wszystko, czego zawsze chcieliście dowiedzieć się o kulturze żydowskiej – warsztaty o podstawach judaizmu i tradycji żydowskiej”.

Uczniowie byli również w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Zwiedzanie z przewodnikiem obejmowało: zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I, zwiedzanie najważniejszych obiektów poobozowych w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie, rampa wyładowcza, ruiny komór gazowych i krematoriów.

Drugi dzień uczestnicy wycieczki rozpoczęli od wizyty w rodzinnym mieście papieża Jana Pawła II – Wadowicach. Następnie udali się do parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze, gdzie we wszystkich dostępnych strefach obiektu znaleźli atrakcje dla siebie.