Wspólne kolędowanie w Archikatedrze obrządku łacińskiego

Koncert Kolęd „Kolędujmy razem” ma w Przemyślu swoją długą, bo 16- letnią tradycję. W dniu 31 stycznia 2016 roku młodzież z przemyskich szkół gimnazjalnych i licealnych wykonała kolędy w różnych językach i w różnych opracowaniach chóralnych. Kolejny raz otrzymaliśmy zaproszenie do wykonania koncertu kolęd w Archikatedrze Greckokatolickiej p. w. Św. Jana Chrzciciela. Mieszkańcy Przemyśla szczelnie wypełnili świątynię, by posłuchać kolęd w wykonaniu chórów polskich i ukraińskich. Wielką radość sprawiła nam obecność Jego Ekscelencji ks. Arcybiskupa Metropolii Przemysko- Warszawskiej Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej Eugeniusza Popowicza oraz Jego Ekscelencji ks. Arcybiskupa Metropolii Przemysko- Warszawskiej Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej, Jana Martyniaka. Koncert rozpoczął chór z Gimnazjum w Dubiecku, później zaprezentował się chór „Amantis Cantare” z Gimnazjum nr 5 w Przemyślu, Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „Vox Iuventum”, chór „Triola” z Gimnazjum nr 4,oraz chór dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Przemyślu. Słuchacze mieli również okazję wysłuchać kilku kolęd w wykonaniu solistów i zespołów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Przemyślu oraz Przemyskiego Kwartetu Smyczkowego „Ars Perfecta”. Koncert zakończyły – tradycyjnie już kolędy „Bóg się rodzi” oraz „Boh Predwycznyj”, wykonane wspólnie przez chóry ukraińskie, polskie i zgromadzoną publiczność. Nad całością przygotowań czuwali Joanna i Piotr Szelążek.