Sukcesy na polu matematyki

W pierwszych dniach nowego semestru szkoła otrzymała wyniki ogólnopolskich konkursów matematycznych przeprowadzonych w Gimnazjum Nr 5.
-W XXIV edycji konkursu matematycznego Olimpiada wiedzy Archimedes.Plus wzięło udział 48 uczniów naszej szkoły.
Wyróżnienie za najlepsze wyniki i tytuł laureata konkursu osiągnęło aż pięciu młodych matematyków: Mateusz Zacharecki z kl. IId, Bartłomiej Pyś z kl. Ia, Aleksandra Drozd z kl. Id, Krzysztof Kasyan z kl. IIId oraz Izabela Jabłońska z kl. IIId.

-W ogólnopolskim konkursie matematycznym „Alfik” wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły.
Wyróżnienie w konkursie oraz nagroda za uzyskany wynik dobry (14 miejsce w województwie) przypadło w udziale uczennicy klasy Id Aleksandrze Drozd.

Gratulujemy zwycięzcom!!!