Podręczniki – klasa II

Nazwa podręcznika Wydawnictwo

Pójść za Jezusem „ Z Tobą idę przez życie „ – Ks. P. Mąkosa Gaudium - Lublin
Język polski

„Słowa na czasie’’- podręcznik do kształcenia literackiego kl. II – M. Chmiel,W. Herman, Z.Pomirska, P. Doroszewski. „Słowa na czasie”- podręcznik do kształcenia językowego z ćwiczeniami kl. 2 W.Herman. „ Nowa era” Sp. z o.o.
Język angielski II a ( gr. K. Olszańska )
„New Exam Challenges 3” - podręcznik i ćwiczenia, M. Harris, D. Mower, A. Sikorzyńska, L. White, R. Fricker, konsultacja A. Badetko-Bereda.

Jedno repetytorium gimnazjalne do wyboru przez nauczyciela (zakup po uzgodnieniu z nauczycielem):

a) „Repetytorium gimnazjalne z j. angielskiego. Poziom podstawowy i rozszerzony” – R. Ficker
J. Gaszewski, T. Siuta, M. Umińska, konsultacja B. Czarnecka-Cicha, A. Badetko,
b) „Longman Repetytorium gimnazjalne”- Liz Kilbey, Marta Umińska, BeataTrapnell. Konsultacja Barbara Czarnecka-Cicha.

IIa ( gr. J. Macina )
„New Exam Challenges 3 ” - podręcznik i ćwiczenia, M. Harris, D. Mower, A. Sikorzyńska, L. White, R. Fricker. Konsultacja A. Badetko-Bereda,

„Repetytorium do gimnazjum Exam Explorer” – A. Tkacz, D. Ostaszewska, Ksymena Klemińska

IIb ( obie grupy B.Gradowska-Stępień )

J. Gaszewski, T. Siuta, M. Umińska, konsultacja B. Czarnecka-Cicha, A. Badetko

IIc ( gr. J, Macina )

„New Exam Challenges 3” - podręcznik i ćwiczenia, M. Harris, D. Mower, A. Sikorzyńska, L. White, R. Fricker, konsultacja A. Badetko-Bereda,

„Repetytorium do gimnazjum Exam Explorer” – Nowa Era , A. Tkacz, D. Ostaszewska, Ksymena Klemińska.

IIc ( gr. K. Olszańska )

IId (gr. B.Gradowska-Stępień)
IId (gr. K. Olszańska )

J. Gaszewski, T. Siuta, M. Umińska, konsultacja B. Czarnecka-Cicha, A. Badetko

Informacja dla wszystkich grup:
Zakup podręcznika po ustaleniu z nauczycielem; realizacja podręcznika jest ustalana przez nauczyciela prowadzącego i zależy od poziomu grupy, tempa i efektywności jej pracy oraz ilości godzin przedmiotu w danej klasie

Pearson
Język niemiecki

„ Mit links 2” - podręcznik Pearson
Język francuski „Le mag “1 oraz 2, C. Himber, Ch. Rostello

Hachette Polska Sp. z o .o.
Historia „Historia - czasy nowożytne”- kl. II podręcznik dla gimnazjum /wydanie zmienione/ J. Chachaj, J. Drob Wydawnictwo Szkolne PWN
Biologia „Puls życia 2” M. Jefimow „Nowa Era” Sp. z o.o.
Chemia „Chemia dla gimnazjalistów” kl. II oraz ćwiczenia ( wersja podstawowa ) Pazdro Sp. z o.o.
Matematyka ”Matematyka z plusem kl. II” – podręcznik, wersja zgodna z najnowszą podstawą programową praca zbiorowa pod red. Małgorzaty Dobrowolskiej
„Matematyka 2 – zbiór zadań” – M. Braun, J. Lech
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
Informatyka „Informatyka. Podstawowe tematy”. Wydawnictwo Szkolne PWN
Fizyka „Spotkania z fizyką” cz. 2 oraz cz. 3 – G. Francuz-Ornat, T. Kulawik, M. Nowotny-Różańska,
„Zbiór zadań – fizyka i astronomia dla gimnazjum”- G. Francuz-Ornat, J. Kulawik, T Kulawik, E. Kużniak, M. Nowotny-Różańska ( zgodny z nową podstawą programową )
„ Nowa Era” Sp. z o.o.
Geografia

„Puls Ziemi” cz. 2 - B. Dobosik, A. Hibszer, J. Saja „ Nowa era” Sp. z o.o.
Zajęcia artystyczne
z muzyki lub plastyki
„Sztuka w przestrzeni publicznej” - B. Marcinkowska, L. Frydzińska-Świątczak

Zakup we wrześniu po uzgodnieniu z nauczycielem prowadzącym.

Wydawnictwo Szkolne PWN
Zajęcia techniczne Technika w praktyce. Zajęcia kulinarne lub krawieckie, mechaniczno-motoryzacyjne / zakup we wrześniu/ „Nowa era” Sp. z o.o.
WOS „Bliżej Świata. Wiedza o społeczeństwie” – podręcznik cz.1 – M. Wesołowska- Starnawska, A Pilipiuk, W. Starnawski „Nowa Era” Sp. z o.o.
Wychowanie do życia w rodzinie „Wędrując ku dorosłości”- Wychowanie do życia w rodzinie dla uczniów kl. I-III gimnazjum oraz ćwiczenia do kl. II Rubikon