Osiągnięcia sportowe


Od początku istnienia gimnazjum sport szkolny znajduje się na bardzo wysokim poziomie. Świadczą o tym wyniki współzawodnictwa sportowego na szczeblu wojewódzkim.

Wśród kilkuset szkół gimnazjalnych w województwie podkarpackim biorących udział w programie współzawodnictwa sportowego od roku 2001 do roku 2014 zawodnicy naszej szkoły wywalczyli:

Czterokrotnie I MIEJSCE w latach: 2002/2003, 2005/2006, 2010/2011 oraz 2012/2013 :

Trzykrotnie zajęliśmy II MIEJSCE

Czterokrotnie III MIEJSCE

Dwukrotnie IV MIEJSCE

I jedyny raz VIII MIEJSCE w drugim roku istnienia gimnazjum 2000/2001

ROK SZKOLNY 2014/2015

Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w wielu zawodach sportowych osiągając czołowe lokaty na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym.
• W Gimnazjadzie powiatowej dziewcząt w piłce siatkowej – II miejsce
• Finał Wojewódzki Gimnazjady w gimnastyce dziewcząt – XVII miejsce
• Półfinał wojewódzki w sztafecie pływackiej dziewcząt – VI miejsce
• Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w aerobiku dziewcząt – VI miejsce
• Wojewódzki Festiwal sztafet – sztafeta szwedzka (100m+200m+300m+400m) dziewcząt – IImiejsce
• Wojewódzki Festiwal sztafet – sztafeta 4x100m chłopców – II miejsce
• Gimnazjada Powiatowa w lidze lekkoatletycznej dziewcząt – I miejsce oraz chłopców – I miejsce
• Finał Wojewódzki Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej dziewcząt – II miejsce
• Finał Wojewódzki Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej chłopców – III miejsce
• Finał Krajowy Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej dziewcząt – IX miejsce
w Białymstoku
• Gimnazjada powiatowa chłopców w p. nożnej – IV miejsce
• Gimnazjada powiatowa w sztafetach 8x800m – dziewcząta – I miejsce, chłopcy – III miejsce.
W sportowym podsumowaniu szkół gimnazjalnych na szczeblu miejskim zajęliśmy I MIEJSCE a w województwie podkarpackim wysokie IX MIEJSCE.

ROK SZKOLNY 2013/2014

Po raz pierwszy w historii szkoły nasze zawodniczki w składzie: Izabella Jabłońska, Patrycja Gil, Karolina Sura, Justyna Strzelec zdobyły Mistrzostwo Polski

w Krajowej Gimnazjadzie w „FESTIWALU SZTAFET” w sztafecie szwedzkiej, które odbyły się w Łodzi

• Mistrzostwo Podkarpacia w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt 8x800m i IV MIEJSCE W ZAWODACH MIĘDZYNARODOWYCH w Łodzi

• I miejsce w Gimnazjadzie wojewódzkiej w lidze lekkoatletycznej dziewcząt i awans na Finał Krajowy, który Odbył się w Białymstoku, gdzie ZAJĘLIŚMY

V MIEJSCE

• III miejsce w województwie podkarpackim w „Festiwalu Sztafet” chłopców w sztafecie sprinterskiej 4×100 metrów.

We współzawodnictwie sportowym za rok szkolny 2013/2014 na szczeblu miejskim zajęliśmy I MIEJSCE, na szczeblu wojewódzkim IV MIEJSCE

ROK SZKOLNY 2012/2013

  • I miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w sztafetowych biegach przełajowych 8x800m dziewcząt i II miejsce chłopcy w Krośnie.
  • I miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w aerobiku w Krośnie.
  •  V miejsce w Krajowym Finale w sztafecie 8x700m dziewcząt w Łodzi
  • I miejsca w województwie podkarpackim w Festiwalu Sztafet – dziewczęta w sztafecie szwedzkiej (100,200,300, 400 metrów) a chłopcy w sztafecie 4x 100 metrów.
  • II miejsce w Finale Krajowym w festiwalu sztafet w sztafecie szwedzkiej dziewcząt w Łodzi.
  • IX miejsce w Finale Krajowym w festiwalu sztafet w sztafecie 4×100 m chłopców w Łodzi.
  • I miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej dziewcząt.
  • II miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej chłopców.
  • IV miejsce w XIII Finale Krajowym w lidze lekkoatletycznej dziewcząt w Białymstoku.

We współzawodnictwie sportowym na szczeblu wojewódzkim za rok szkolny 2012/2013 zajęliśmy I MIEJSCE

ROK SZKOLNY 2011/2012

Uczniowie naszego gimnazjum brali udział we wszystkich zawodach sportowych objętych kalendarzem imprez w roku szkolnym 2011/2012. Do największych sukcesów należy zaliczyć:

  • I miejsce w rejonowych biegach sztafetowych dziewcząt, które odbyły się w Przemyślu.
  • I miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt 10x800m w Kolbuszowej.
  • VII miejsce w Krajowym Finale w sztafecie 8x900m dziewcząt w Łodzi.
  • I miejsce w półfinałach Wojewódzkiej Gimnazjady w aerobiku, który odbył się w Łańcucie.
  • III miejsce w Finale Wojewódzkim GimnazjAdy w aerobiku w Krośnie.
  • I miejsca w powiatowej lidze lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców w Przemyślu.
  • II miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej dziewcząt.
  • II miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej chłopców.
  • I miejsce w Finale Wojewódzkim w Festiwalu sztafet –  sztafeta szwedzka dziewcząt.
  • X miejsce w Finale Krajowym w sztafecie szwedzkiej dziewcząt w Łodzi.
  • I miejsce w Finale Wojewódzkim w Festiwalu sztafet –  sztafeta 4x100m chłopców.
  • IV  miejsce w Finale Krajowym sztafecie 4x100m chłopców w Łodzi.

We współzawodnictwie szkół gimnazjalnych na terenie miasta Przemyśla za rok szkolny 2011/2012 zajęliśmy drugie miejsce a na szczeblu wojewódzkim zajęliśmy bardzo wysokie III MIEJSCE.

ROK SZKOLNY 2010/2011

  • I miejsce w  Finale Wojewódzkim Gimnazjady  w lidze lekkoatletycznej chłopców oraz X miejsce w XI Finale  Krajowym w lidze lekkoatletycznej w BiałymstokU
  • I miejsca w województwie podkarpackim w Festiwalu sztafet  – dziewczęta w sztafecie szwedzkiej (100,200,300, 400 metrów) a chłopcy w sztafecie 4x 100 metrów
  • VII miejsce w Finale Krajowym w sztafecie 4×100 metrów chłopców  w Łodzi
  • V miejsce w Półfinale Krajowym w sztafecie szwedzkiej dziewcząt w Łodzi
  • I miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady  w aerobiku sportowym w Łańcucie
  • V miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady  w sztafetowych biegach przełajowych 10×800 metrów dziewcząt
  • V miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady  w unihokeju  chłopców
  • VI miejsce  w Finale Wojewódzkim Gimnazjady  w lidze lekkoatletycznej dziewcząt

We współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2010/2011 na terenie miasta Przemyśla   nasi  uczniowie zajęli I MIEJSCE oraz I MIEJSCE we współzawodnictwie sportowym  wśród wszystkich gimnazjów  województwa podkarpackiego.

Za szczególne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2010/2011 Rada Rodziców zafundowała statuetki dla najlepszych sportowców, którzy godnie reprezentowali nasze gimnazjum. Otrzymali je:

Ewa Fornal – Finalistka Mistrzostw Polski w biegu na 100 i  200 metrów, reprezentantka szkoły w biegach przełajowych i w sztafecie 4x100metrów. Reprezentantka miasta Przemyśla i województwa podkarpackie w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Płocku na 100 i 200 metrów oraz w sztafecie 4×400 metrów

Katarzyna Kordys –  reprezentantka szkoły na 100  i 300 metrów, w sztafecie 4×100 metrów i w biegach przełajowych. Reprezentka Przemyśal i województwa podkarpackie w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Płocku w sztafecie 4×400 metrów

Magdalena Bartnicka – czołowa reprezentantka szkoły w grach zespołowych i w pchnięciu kulą

Monika Trawka – reprezentantka szkoły w biegach średnich na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim

Faustyna  Stadnik – reprezentantka szkoły w grach zespołowych i w biegach średnich w Finałach Wojewódzkich

Edyta Semerko – reprezentantka szkoły w grach zespołowych, lekkoatletyce oraz w pływaniu

Kamila Melnyk – mistrzyni województwa w aerobiku sportowym

Piotr Koralewicz – Finalista Mistrzostw Polski w rzucie dyskiem i oszczepem, reprezentant szkoły w grach zespołowych. III miejsce w rzucie dyskiem w Finale Krajowym  Gimnazjady w lidze  lekkoatletycznej  w Białymstoku. Reprezentant Przemyśla i województwa podkarpackiego w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Płocku w rzucie dyskiem i oszczepem

Grzegorz Kania – Finalista Mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów. III miejsce na 100 metrów w Finale Krajowym Gimnazjady  w lidze lekkoatletycznej w Białymstoku oraz  reprezentant szkoły w sztafecie 4×100 metrów na szczebluwojewódzkim i krajowym

Kamil Widyński – reprezentant szkoły w lidze lekkoatletycznej w Finale Krajowym w Białymstoku  i w grach zespołowych

Bartosz Cybulski – reprezentant szkoły w lekkiej atletyce na szczeblu ogólnopolskim i czołowy zawodnik szkoły w unihokeju

Kamil Hendzel -reprezentant szkoły w lekkiej atletyce na szczeblu ogólnopolskim i grach zespołowych – koszykówce, piłce ręcznej i unihokeju

Piotr Przytuła – reprezentant szkoły w grach zespołowych , w lekkiej atletyce oraz w pływaniu.

ROK SZKOLNY 2009/2010

W roku szkolnym 2009/2010 w ogólnej punktacji współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych w województwie podkarpackim zajęliśmy II miejsce z dorobkiem 726 pkt., na które złożyły się takie sukcesy jak:

  • IV miejsce w Krajowym Finale w Lidze lekkoatletycznej chłopców w roku szkolnym 2009/2010 w składzie Lech Podhalicz, który indywidualnie zajął I miejsce  biegu na 100m, Piotr Koralewicz, który indywidualnie zajął II miejsce w rzucie dyskiem, Piotr Sanowski także II miejsce, Damian Błażkowski uplasowal się na IV miejscu w biegu na 300m, poza tym do tak wysokiego wyniku przyczynili się: Artur Bocek, Bogusław Podhalicz, Kamil Hendzel, Mateusz Gorzelnik, Bartosz Cybulski, Grzegorz Czerw, Rafał Poleski, Grzegorz Kania, Kamil Widyński, Rafał Trojanowski.
  • I miejsce w Wojewódzkim Finale w Lidze lekkoatletycznej chłopców w roku szkolnym 2009/10 i awans na Finał Krajowy.
  • 30 września 2009 r. w Rzeszowie odbyła inauguracja sportowego roku szkolnego 2009/2010 i Wojewódzka Gimnazjada w lekkiej atletyce.  Złoci medaliści to sztafeta chłopców 4×100 m w składzie Kania Grzegorz, Podhalicz Lech, Poleski Rafał, Czerw Grzegorz, Wyka Weronika w biegu na 300m, Czerw Grzegorz – skok wzwyż, Koralewicz Piotr rzut oszczepem, srebrny medal sztafeta dziewcząt 4×100 m w składzie Mazur Aleksandra, Wyka Weronika, Kordys Katarzyna, Hawro Kamila, Podhalicz Lech – 100 m, a brązowy Fornal Ewa w biegu na 100m, Sanowski Piotr w skoku wzwyż.
  • W Finałach Wojewódzkiej Gimnazjady dziewczyny w składzie Joanna Kuźmiek, zajęły II miejsce w aerobiku sportowym.
  • W Finałach Wojewódzkiej Gimnazjady w sztafetowych biegach przełajowych dziewczyny w składzie: Weronika Wyka, Wioleta Glesman, Kinga Kołacz, Monika Trawka, Katarzyna Kordys, Ewa Fornal, Faustyna, Monika Bublewicz, Patrycja Gac. Zostały mistrzyniami województwa i otrzymały złote medale.
Nie sposób wymienić wszystkich uczniów, którzy przyczynili się do sukcesów sportowych naszej szkoły, serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenach sportowych.

ROK SZKOLNY 2008/2009

W roku szkolnym 2008/2009 w ogólnej punktacji współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych w województwie podkarpackim zajęliśmy II miejsce.

Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2008/2009 godnie reprezentowali nasze gimnazjum na szczeblu miejskim, wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Dzięki systematycznej i ciężkiej pracy naszych uczniów możemy poszczycić się znaczącymi sukcesami. Do najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć:

  • Wicemistrzostwo Polski Weroniki Wyki uczennicy KL. II A na dystansie 1000 –ca metrów w Finałach Polski Samsung „ATLETIC CUP” Weronika Wyka zdobyła złoty medal na dystansie 600 metrów z najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii młodziczek, kolega z klasy Grzegorz Czerw w skoku wzwyż zdobył srebrny medal.
  • Finalistami Mistrzostw Polski zostali: Sus Karolina – 100m przez płotki, Konrad Telega –  w pchnięciu kulą, Karol Pukalski – 110 m. przez plotki, Miłosz Cieślik w skoku wzwyż– wszyscy uczniowie klasy III A.
  • V miejsce w Finałach Krajowej Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej chłopców – finaliści: Karol Pukalski, który indywidualnie zajął II miejsce na dystansie 110 metrów przez płotki, Paweł Dziumak – indywidualnie zajął III miejsce w skoku wzwyż(uczniowie kl. IIIA). III miejsce Piotr Koralewicz – uczeń kl. I A ,poza tym do tak wysokieserdecznie go wyniku przyczynili się: Maciej Godzień, Miłosz Cieślik, Jakub Hocek, Mateusz Trawka – wszyscy z klasy III A, Kamil Kozioł, Jakub Rybiałek –uczniowie klasy III D, Lech Podhalicz, Grzegorz Czerw, Rafał Poleski – uczniowie klasy II A, Grzegorz Kania, Piotr Sanowski, Kamil Widyński – uczniowie klasy I A.
  • W Finałach Wojewódzkiej Gimnazjady Szkolnego Związku Sportowego w sztafecie dziewcząt 4x100m. w składzie: Karolina Sus, Kamila Gółkiewicz, Klaudia Wiśniowska i Patrycja Sochran zajęły pierwsze miejsce oraz chłopcy  na tym samym dystansie w składzie: Rafał Poleski, Lech Podhalicz, Karol Pukalski, Maciej Godzień również zdobyli złoty medal uzyskując nowy rekord szkoły.
  • Mistrzami Wojewódzkiej Gimnazjady Szkolnego Związku Sportowego zostali – Jakub Rybiałek w rzucie dyskiem, Miłosz Cieślik w skoku wzwyż, wicemistrzostwo zdobyli – Jakub Hocek w rzucie oszczepem i Lech Podhalicz na dystansie 100 –tu metrów.
  • W Finałach Wojewódzkiej Gimnazjady w sztafetowych biegach przełajowych chłopcy w składzie: Mateusz Trawka, Miłosz Cieślik, Jakub Hocek, Karol Pukalski, Maciej Godzień, Konrad Telega ( z kl. III A) Lech Podhalicz, Rafał Poleski (uczniowie kl. IIA),Michał Kędzierski (uczeń kl. III C) Rafał Trojanowski (uczeń kl. II D) Zostali mistrzami województwa. Dziewczęta w tych zawodach zdobyły brązowy medal w składzie: Weronika Wyka, Wioleta Glesman, Kinga Kołacz, Anna Bednarska, Andrea Reska (z klasy II A), Karolina Sus(kl. III A), Monika Trawka, Edyta Semerko, Katarzyna Kordys, Klaudia Wiśniowska (klasa IA).

Nie sposób wymienić wszystkich uczniów, którzy przyczynili się do sukcesów sportowych naszej szkoły, serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenach sportowych.

ROK SZKOLNY 2007/2008

W roku szkolnym 2007/2008 w ogólnej punktacji współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych w województwie podkarpackim zajęliśmy III miejsce, na które złożyły się takie sukcesy jak:

  • I miejsce w mistrzostwach miasta Przemyśla, w rejonie i ZŁOTY MEDAL Gimnazjadzie wojewódzkiej w indywidualnych biegach przełajowych zdobyty przez Weronikę Wykę na dystansie 1000 m.
  • I miejsce w mistrzostwach miasta Przemyśla, w rejonie i SREBRNY MEDAL w sztafetowych biegach przełajowych w Gimnazjadzie wojewódzkiej 10×800 m dziewcząt.
  • IV miejsce w Finale wojewódzkim w gimnastyce chłopców.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie i ZŁOTE MEDALE w województwie w lidze lekkoatletycznej dziewcząt.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie  i VI miejsce w województwie w lidze lekkoatletycznej chłopców.

ROK SZKOLNY 2006/2007

W roku szkolnym 2006/2007 w ogólnej punktacji współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych w województwie podkarpackim zajęliśmy II miejsce, na które złożyły się takie sukcesy jak:

  • I miejsce w indywidualnych mistrzostwach miasta Przemyśla i I miejsce – w województwie w sztafecie 4x100m dziewcząt.
  • I miejsce w mistrzostwach miasta Przemyśla, w rejonie i ZŁOTY MEDAL w sztafetowych biegach przełajowych w Gimnazjadzie wojewódzkiej 10×800 m dziewcząt.
  • I miejsce w mistrzostwach miasta Przemyśla, w rejonie i VI miejsce w sztafetowych biegach przełajowych w Gimnazjadzie wojewódzkiej 10×1000 m chłopców.

ROK SZKOLNY 2005/2006

W roku szkolnym 2005/2006 w ogólnej punktacji współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych w województwie podkarpackim zajęliśmy I miejsce, na które złożyły się takie sukcesy jak:

  • I miejsce w indywidualnych mistrzostwach miasta Przemyśla i I miejsce – w województwie w sztafecie 4x100m dziewcząt.
  • I miejsce w mistrzostwach miasta Przemyśla, w rejonie i ZŁOTY MEDAL w sztafetowych biegach przełajowych w Gimnazjadzie wojewódzkiej 10×800 m dziewcząt.
  • I miejsce w mistrzostwach miasta Przemyśla, w rejonie i VI miejsce w sztafetowych biegach przełajowych w Gimnazjadzie wojewódzkiej 10×1000 m chłopców.
  • V miejsce w Gimnazjadzie wojewódzkiej w tenisie stołowym chłopców.
  • VIII miejsce w Gimnazjadzie wojewódzkiej w łyżwiarstwie szybkim dziewcząt.
  • X miejsce w Gimnazjadzie wojewódzkiej w łyżwiarstwie szybkim chłopców.
  • II miejsce w miejskiej Gimnazjadzie i SREBRNE MEDALE w województwie w lidze lekkoatletycznej dziewcząt.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie  i SREBRNE MEDALE w województwie w lidze lekkoatletycznej chłopców.

ROK SZKOLNY 2004/2005

W roku szkolnym 2004/2005 w ogólnej punktacji współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych w województwie podkarpackim zajęliśmy III miejsce, na które złożyły się takie sukcesy jak:

  • I miejsce w indywidualnych mistrzostwach miasta Przemyśla i III miejsce – w województwie w sztafecie 4x100m dziewcząt.
  • I miejsce w mistrzostwach miasta Przemyśla, w rejonie i SREBRNY MEDAL w sztafetowych biegach przełajowych w Gimnazjadzie wojewódzkiej 10×800 m dziewcząt.
  • III miejsce w Gimnazjadzie wojewódzkiej w tenisie stołowym.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie i III miejsce – w rejonie w piłce ręcznej dziewcząt.
  • II miejsce w  miejskiej Gimnazjadzie w piłce koszykowej dziewcząt.
  • III miejsce w miejskiej Gimnazjadzie w piłce nożnej chłopców i w piłce siatkowej
  • III miejsce w rejonowej Gimnazjadzie w sztafetowych biegach przełajowych 10×1000 m. chłopców.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie i ZŁOTE MEDALE w wojewódzkiej Gimnazjadzie w lidze lekkoatletycznej dziewcząt.
  • XI miejsce w Finałach Centralnych w lidze lekkoatletycznej dziewcząt w Białymstoku.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie  i BRĄZOWE MEDALE w województwie w lidze lekkoatletycznej chłopców.

ROK SZKOLNY 2003/2004

W roku szkolnym 2003/2004 w ogólnej punktacji współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych w województwie podkarpackim zajęliśmy IV miejsce, na które złożyły się takie sukcesy jak:

  • I miejsce w indywidualnych mistrzostwach miasta Przemyśla i III miejsce – w województwie w sztafecie 4x100m dziewcząt.
  • I miejsce w mistrzostwach miasta Przemyśla, w rejonie i BRĄZOWY MEDAL w sztafetowych biegach przełajowych w Gimnazjadzie wojewódzkiej 10×800 m dziewcząt.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie i III miejsce – w rejonie w piłce ręcznej dziewcząt.
  • I miejsce w województwie podkarpackim w piłce koszykowej chłopców.
  • II miejsce w rejonowej Gimnazjadzie w sztafetowych biegach przełajowych 10×1000 m. chłopców i XII miejsce w województwie podkarpackim.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie i ZŁOTE MEDALE w wojewódzkiej Gimnazjadzie w lidze lekkoatletycznej dziewcząt.
  • XIII miejsce w Finałach Centralnych w lidze lekkoatletycznej dziewcząt w Białymstoku.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie  i BRĄZOWE MEDALE w województwie w lidze lekkoatletycznej chłopców.

ROK SZKOLNY 2002/2003

W roku szkolnym 2002/2003 w ogólnej punktacji współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych w województwie podkarpackim zajęliśmy I miejsce, na które złożyły się takie sukcesy jak:

  • I miejsce w mistrzostwach miasta Przemyśla, w rejonie i SREBRNY MEDAL w sztafetowych biegach przełajowych w Gimnazjadzie wojewódzkiej 10×800 m dziewcząt.
  • I miejsce w mistrzostwach miasta Przemyśla, w rejonie i ZŁOTY MEDAL w sztafetowych biegach przełajowych w Gimnazjadzie wojewódzkiej 10×1000 m chłopców.
  • I miejsce w wojewódzkiej Gimnazjadzie w piłce koszykowej chłopców i XII miejsce na gimnazjalnych Mistrzostwach Polski.
  • I miejsce w mistrzostwach miasta Przemyśla oraz udział w wojewódzkiej gimnazjadzie w tenisie stołowym chłopców.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie i ZŁOTE MEDALE w wojewódzkiej Gimnazjadzie w lidze lekkoatletycznej dziewcząt.
  • XI miejsce w Finałach Centralnych w lidze lekkoatletycznej dziewcząt w Białymstoku.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie i SREBRNE MEDALE w województwie w lidze lekkoatletycznej chłopców.

ROK SZKOLNY 2001/2002

W roku szkolnym 2001/2002 w ogólnej punktacji współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych w województwie podkarpackim zajęliśmy I miejsce, na które złożyły się takie sukcesy jak:

  • I miejsce – w mistrzostwach miasta Przemyśla, w rejonie i SREBRNY MEDAL w sztafetowych biegach przełajowych w Gimnazjadzie wojewódzkiej 10×800 m dziewcząt.
  • I miejsce – w mistrzostwach miasta Przemyśla, w rejonie i ZŁOTY MEDAL w sztafetowych biegach przełajowych w Gimnazjadzie wojewódzkiej 10×1000 m chłopców.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie i BRĄZOWE MEDALE w wojewódzkiej Gimnazjadzie w lidze lekkoatletycznej dziewcząt.
  • I miejsce w miejskiej Gimnazjadzie i BRĄZOWE MEDALE w województwie w lidze lekkoatletycznej chłopców.

We wrześniu 2001 roku powstała klasa o zwiększonej liczbie godzin z wychowania fizycznego, w której Pani mgr Maria Sugier poszerzyła program o dodatkowe tematy z lekkiej atletyki. Co rocznie do dziś w klasach „A” kontynuowany jest powyższy program.

W roku szkolnym 2004/05 został również wprowadzony przez Pan mgr Marcina Tulej program innowacyjny z poszerzoną liczbą godzin z wychowania fizycznego i biologii, który ukierunkowany jest na wspomaganie rozwoju fizycznego, motorycznego i zdrowia oraz przygotowanie do podtrzymywania i pomnażania tych właściwości w życiu późniejszym.

W Gimnazjum Nr 5 co roku prowadzona jest działalność upowszechniająca różne formy kultury fizycznej. Nauczyciele regularnie prowadzą zajęcia pozalekcyjne dla wszystkich uczniów. Przeprowadzają rozgrywki miedzyklasowe z piłki nożnej, siatkówki, koszykówki. Nasza młodzież również uczestniczy w imprezach masowych organizowanych na terenie Miasta Przemyśla i poza nim tj. Rajd im. Mieczysława Orłowicza, Biegi Uliczne im. Cieszyńskiego, biegi przełajowe „Bieg Orła”, „Błękitna Wstęga Sanu”.

Od roku szkolnego 2005/2006 nasza młodzież corocznie wyjażdża na Ukrainę, gdzie uczestniczy w zawodach lekkoatletycznych, zdobywając wiele medali.

W naszej szkole corocznie organizowane są wyjazdy na narty do Arłamowa oraz na nowo otwarty stok w Przemyślu.

Równie ważny wydarzeniem w latach 2003/04 było współorganizowanie wraz z Prywatną Szkołą Języków Obcych „EUREKA” wymiany polsko-francuskiej w ramach programu Socrates-Comenius na temat „FRANCUSKIE I POLSKIE WPŁYWY W DZIEDZINIE SPORTU”.