Nietypowa lekcja fizyki

27 września 2016 r. w ramach projektu Erasmus+ grupa 38 uczniów z Węgier i Słowacji wraz z opiekunami odwiedziła naszą szkołę. W ramach wizyty odbyła się m. in. lekcja z fizyki prowadzona przez mgr Annę Pękalską oraz grupę uczniów: Annę Philip (klasa 3a), Sarę Kęsicką (klasa 3a), Aleksandra Szałygę (klasa 3d) oraz Mateusza Zachareckiego (klasa 3d). Tematem lekcji była energia słoneczna. Zajęcia składały się z części teoretycznej, na której uczniowie zostali zapoznani z zagadnieniami dotyczącymi energii słonecznej oraz części praktycznej, która polegała na konstruowaniu zabawek solarnych. Zestawy konstrukcyjne pozwalały na zbudowanie różnych pojazdów-robotów napędzanych energią słoneczną, m.in. chodzącego psa, biegającego chrząszcza, chodzącego kraba, surfera czy robota-zombie!