Kosmiczna podróż

8 czerwca grupa uczniów naszej szkoły udała się do Krakowa. Wycieczka miała związek z projektem Erasmus+ „Pangea„. Kolejnym etapem realizacji projektu będzie bowiem praca nad utworami Stanisława Lema. W związku z tym gimnazjaliści odwiedzili Ogród Doświadczeń im. S. Lema, gdzie szukali inspiracji do pracy.

Nie był to jedyny punkt programu, uczniowie mieli również okazję zobaczyć „od kuchni” pracę dziennikarzy. Najpierw odwiedzili studio radiowe rozgłośni RMF FM, gdzie dowiedzieli się, na czym polega praca reportera. Następnie udali się do krakowskiego studia telewizji TVN. Zwiedzili tam studia, w których kręcone są „Rozmowy w toku” oraz seriale „Szkoła” i „Szpital”. Największą atrakcją była jednak możliwość samodzielnego nakręcenia programu. Dla wielu z nich była do inspiracja na przyszłość, stwierdzili bowiem, że z takim miejscem chcieliby związać swoje życie zawodowe. Trzymamy kciuki, aby się udało!