III edycja Konkursu „O Złoty Indeks Kantówki”

Podobnie jak w latach poprzednich Zespół Matematyczny zajął się organizacją międzyszkolnego konkursu matematycznego, do którego zaproszeni zastali uczniowie szkół podstawowych.
W dniu 9 lutego 2016 roku odbył się kolejny konkurs dla uczniów klas szóstych . Do naszego gimnazjum przybyły drużyny z 9 szkół. Wśród gości byli uczniowie wraz z opiekunami ze SP nr 1,SP nr 4, SP nr 6. SP nr 14, SP z Medyki, SP z Krasiczyna, SP z Grochowiec, SP z Orłów, SP z Torek. Trzyosobowe drużyny walczyły o zwycięstwo zmagając się z zadaniami i problemami matematycznymi w trzech częściach. Jedna seria zadań dotyczyła również tematów powiązanych z ochroną środowiska i programem Erasmus+. Każda część zadaniowa przerywana była prezentacjami z życia naszej szkoły, oraz przedstawieniami artystycznymi uczniów. Uczestnicy wybrali się również na spacer po szkole. Mamy nadzieję, że atmosfera naszej szkoły podobała się naszym gościom.
A oto laureaci naszego konkursu:
I miejsce – Szkoła Podstawowa z Krasiczyna
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 14
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy !