II Młodzieżowa Wiosna Chóralna

Zakończyła się kolejna 2 –dniowa edycja Młodzieżowej Wiosny Chóralnej. Tym razem zajęcia warsztatowe odbywały się w murach Gimnazjum nr 5 w Przemyślu. Chór „Amantis cantare” pracując pod batutą pani Karoliny Kosek  oraz pani Katarzyny Sobas, doskonalił swój warsztat emisyjny. Przygotowywany wcześniej repertuar pozwolił na spokojną acz wyczerpującą  pracę, a wielobarwność koncertu spowodowała, że kolejna- III edycja Młodzieżowej Wiosny Chóralnej odbędzie się w przyszłym roku, a nie jak planowali organizatorzy za 2 lata. Akustyka Auli Przemyskiej Biblioteki Publicznej pomogła w osiągnięciu wspaniałego brzmienia chórów, co doceniła zgromadzana na koncercie publiczność.   Dziękuję za wspólną pracę chórzystom i dyrygentom. Dyrekcji Szkoły dziękuję za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia i wszelkie wsparcie, które otrzymaliśmy. Rodzicom gratuluję wspaniałych dzieci a młodzieży dziękuję za mądrą i odpowiedzialną pracę.