II edycja flash mob „Zaczytany Przemyśl”

Dnia 24 kwietnia br. o godzinie 12:00 nasza szkoła przy współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu po raz drugi wyruszyła na spontaniczną akcję w umówionym miejscu tj. Rynek Główny Miasta po to, aby wspólnie uczestniczyć w krótkim wydarzeniu. Celem spotkania było promowanie czytelnictwa, nie tylko wśród młodzieży, ale także mieszkańców miasta, wraz z uświadomieniem społeczeństwu, że czytanie wciąż jest modne i może być okazją do świetnej zabawy. Flash mob koordynowały pani Agnieszka Pydo oraz pani Grażyna Klatka- nauczycielki naszej szkoły. Każdy z uczestników miał ze sobą książkę i w ciągu 20 minut oddawał się cichej lekturze. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród przemyskim szkół i lokalnych mediów. Dodać trzeba, że naszą uwagę w szczególności zwrócili malusińscy z prywatnego przedszkola Kraina Odkrywców, wielkie brawa dla nich! Choć ogromne podziękowania należą się wszystkim. Do zobaczenia za rok!

Grażyna Klatka

Agnieszka Pydo