Nasze cyfrowe laboratorium przyrodnicze/Our digital science lab

Gimnazjum nr 5 po raz kolejny otrzymało unijny grant na międzynarodową wymianę młodzieży. Jest to już trzeci projekt tego typu, tym razem jednak konkurencja była ogromna. Na 211 szkół aplikujących do polskiej Agencji Narodowej programu Erasmus +, tylko 32 otrzymały dofinansowanie. Gimnazjum Nr 5 jest jedną z dwóch szkół z Podkarpacia, których projekty zostały zaakceptowane. Warto było jednak walczyć, bowiem kwota przyznana na realizację projektu wynosi aż 130 tys. euro. W ciągu trzech lat zostanie ona wydana na realizację projektu „Nasze cyfrowe laboratorium przyrodnicze”, którego głównym tematem są źródła energii odnawialnej. Młodzież oraz nauczyciele Kantówki będą zgłębiać ten temat wraz ze szkołami partnerskimi ze Słowacji (Dolny Kubin) oraz z Węgier (Eger).

Zapraszamy na stronę projektu!

poland_polish_flag

Let’s visit project website!

english-button

Pangea

Gimnazjum nr 5 bierze udział w jeszcze jednym projekcie w ramach Erasmusa+. Nosi on nazwę Pangea. Jego koordynatorami są Węgrzy, którzy zaprosili do współpracy Kantówkę, jako wieloletniego i solidnego partnera. Program ten obejmuje aż sześć państw, wśród których oprócz Węgier i Polski znajdują się również: Anglia, Turcja, Hiszpania i Finlandia. Tym razem, w przeciwieństwie do poprzedniego projektu, nie dotyczy on nauk ścisłych, a działalności artystyczno – literackiej. Miłośnicy nauk humanistycznych będą mieli okazję do zapoznania się z wybranymi opowiadaniami z krajów partnerskich, które staną się inspiracją do twórczych działań, m.in. scenek teatralnych, happeningów, pokazów multimedialnych. Dzięki temu uczniowie zapoznają się z literaturą europejską, która będzie punktem wyjścia do ciekawych lekcji i zawierania nowych przyjaźni z rówieśnikami z Europy.

Zapraszamy na stronę projektu!

poland_polish_flag

Let’s visit project website!

english-button