Dolny Kubin 2016

W dniach 24 – 29 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wymianie międzynarodowej,  realizując projekt „ OUR DIGITAL SCIENCE LAB”. Projekt finansowany jest przez program ERASMUS+. Podczas wizyty w Dolnym Kubinie na Słowacji uczniowie mieli możliwość poszerzenia wiadomości na temat wykorzystania odnawialnych źródeł energii – energii wody i słońca.  Pracowali warsztatowo wraz z ich kolegami z Węgier i Słowacji nad stworzeniem  ulotki na temat wiatru i wody, a także stworzyli mini słownik  angielsko – polsko – węgiersko – słowacki  na temat  odnawialnych źródeł energii. Był  też czas na wspólne zwiedzanie, podziwianie pięknej słowackiej przyrody, a także gry i zabawy  w parku linowym i w sali gimnastycznej.  Wyjazd na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci, a we wrześniu czekamy już na partnerów w naszej szkole.