Chór


Chór Młodzieżowy „Amantis Cantare”, działający w Gimnazjum nr 5 im. Św. Jana Kantego w Przemyślu, skupia młodzież w wieku 14-16 lat. Chór ma na swoim koncie koncerty nie tylko w rodzinnym mieście , ale także poza granicami kraju.

W roku 2011 chór koncertował w Egerze/Węgry/. Chór „Amantis Cantare” od 3 lat uświetnia swoimi koncertami obchody Święta Niepodległości w Przemyślu, prezentuje się również podczas uroczystości i koncertów na terenie Urzędu Miasta i podczas Młodzieżowych Warsztatów Chóralnych objętych Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla, pana Roberta Chomę.

Dyrygentem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Piotr Szelążek, – absolwent przemyskiego Liceum Muzycznego w klasie altówki u ad. Bogusławy Hubisz – Sielskiej, oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie w specjalności nauczycielskiej. Jest laureatem licznych przeglądów i festiwali, między innymi Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Od roku 2009 dyrektor artystyczny Młodzieżowych Warsztatów Chóralnych „Kolędujmy razem”, objętych przez Pana Roberta Chomę- Prezydenta Miasta Przemyśla ,Honorowym Patronatem .Oprócz pracy zawodowej prowadzi także działalnością artystyczną. W roku 2011 został wyróżniony przez Ministra Edukacji Narodowej Medalem Komisji Edukacji Narodowej.