Certyfikaty

IMG_0001W roku szkolnym 2013/2014 Gimnazjum nr 5 brało udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „LEPSZA SZKOŁA”, który badał efektywność nauczania oraz poziom wiedzy i umiejętności uczniów.

Gimnazjum nr 5 dołączyło do elitarnego grona szkół, które otrzymały ogólnopolski certyfikat „SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW” przyznawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Mogą się o niego ubiegać szkoły, które prowadzą systemowe działania na rzecz uczniów zdolnych.

Z dumą informujemy, że nasza szkoła została uhonorowana tytułem „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły” i znalazła się w ekskluzywnym gronie placówek, które:

– podchodzą do edukacji sposób nowoczesny,

– są otwarte na uczniowskie inicjatywy,

– tworzą dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,

– poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtują umiejętności i postawy niezbędne do  funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),

– są atrakcyjne dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej. Certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły” został przyznany nam w

IV edycji konkursu organizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era za sprawą projektu pani Małgorzaty Fil i pani Marty Rykowskiej. Projekt ten dotyczył pomocy bezdomnym zwierzętom.