A to Polska właśnie

Na początku października 2015 roku w Gimnazjum nr 5 gościliśmy grupę zaprzyjaźnionych nauczycieli i uczniów z Turcji i Hiszpanii.
Jednym z punktów wizyty była prezentacja o historii Polski z ” przymrużeniem oka”. Uczniowie zaprezentowali baśniowo – heroiczną wizję naszego kraju, okraszając ją kultowymi zdaniami rodem z Rzeczpospolitej Ludowej.
Wraz z trzema braćmi – Lechem, Czechem i Rusem przemierzaliśmy pola bitew, potyczek i powstań narodowych…, by wstąpić na drogi polskiej demokracji z Lechem Wałęsą na czele. Kultowe słowa prezydenta ” nie chcem, ale muszę” zderzyły się z polską codziennością hasła wyborczego” Polska jest jedna”
I tak oto w telegraficznym skrócie ukazano Polskę i jej charakterystyczny koloryt…